יום ראשון, 5 באוגוסט 2012

הרפתקאת המדיטציה עשרה ימי מדיטציה במדבר


"מדיטציה היא הרפתקה, ההרפתקה הגדולה ביותר שהתודעה האנושית יכולה לבחור. מדיטציה היא רק להיות בלא לעשות דבר – אף פעולה, אף מחשבה, אף רגש. אתה רק קיים, וזה תענוג עילאי. מאין בא התענוג הזה, כשאינך עושה דבר? הוא בא משום מקום, או שהוא בא בכל מקום.הוא אינו נגרם, מכיוון שהקיום עשוי מהחומר הנקרא אושר. " אושו 

אושו היה המורה הרוחני הראשון שהבין ולימד לשחרר שליטה. יש לנו צורך בקתרזיס אמיתי, לפנות את המוח שלנו מכל הזבל שמסתובב לנו בראש ולפנות מקום לקצת שלווה שבאה מהלב. זה סוד קסמן של המדיטציות האקטיביות. הן נותנות מקום אמיתי לאדם המודרני, מביאות אותנו למקום מוגן בו אנחנו יכולים לשחרר שליטה 
.
 אושו פיתח עשרות טכניקות של מדיטציה לטובת האדם המודרני, החושב עם הראש. הוא הבין, כי העובדה שהשכל החושב מקבל את התפקיד העיקרי בניהול מהלך חיינו, גורמת לנו להתנהג דווקא בחוסר הגיון מוחלט ומביאה את האדם למקומות רגשיים קשים, סתומים ופוגעניים לעצמו ולסביבה. הרעיון שלו הוא להניע את אנרגיית החיים, את אנרגיית החיוניות שלנו. 

רק אדם חי יכול לצאת מהאוטומט של החיים, רק אדם שנותן לאנרגיית החיים לזרום במלוא העוצמה ישכיל להבין את המשמעות של לחיות את החיים במלואם. ללכת אל מעבר לגבולות השכל החושב ולגלות את תלת מימדיות החיים. הטכניקה היא פשוטה, לשחרר חסמים דרך תנועה בכל הסגנונות ואז להגיע אל השקט, אל האחדות.

יתרונותיה הבורים של המדיטציה כבר נבדקו בעשרות מחקים והוכילו באופן חד משמעי , שתרגול מדיטציה באופן קבוע מביאה לשיפור דרמטי ביצרתיות, זכרון , דימיון מפחיתה חרדות פחדים, לחצים דיכאון ועוד .
מחינה פיזית הוכח שמדיטציה מחזקת את המערכת החיסונית ובעלת השפעות חיוביות על מערכת העצבים והיא כלי חשוב מבחינה התפתחותית רוחנית והיא חשוב המדיטציה זמינה כל מה שנדרש זה לפנות זמן לעצמך.אשראם במדבר פותח זו השנה השנייה  את קורס מנחי המדיטציה האקטיבית ,  10 ימים אינטינסיבים של התנסות  במדיטציות האקטיביות , לימוד תיאורטי ומעשי של הנחיית המדיטציות, טכניקות שונות ועקרונות המדיטציה האקטיבית.
האוירה המיוחדת והתומכת של האשרם, אשר באופן טבעי הוא כר של מדיטציות במהלך השנה נותן את המקום המושלם ללמוד ולהעמיק, להתנסות ולהתמסר לעבודה הפנימית המוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש.


קורס הנחית המדיטציות מובנה בשלושה חלקים:
חלק ראשון 16-18.8.12 אושו אינטנסיב מחנה מדיטציות.ניתן להגיע רק לסושבוע לתרגול מדיטציות
שלושה ימים של התנסות ותרגול מדיטציות אושו בהנחיית שרדהה  וצוות אשראם במדבר.

חלק שני 19-23.8.12 קורס תיאורטי ותרגול מעשי
לימוד טכניקות של 6 מדיטציות אקטיביות המובילות דיינמיק, קונדוליני, נו מיינד, נדברהמה , נו דיימנשיין, צאקרה ברידיניג, ונאטרז' .
הסברים והרצאות על עקרונות המדיטציה האקטיבית , תרגול מעשי ועבודת תמיכה רגשית.
לו"ז  הקורס : 

07:00 מדיטציית דיינמיק ( בהנחיית המשתתפים )
08:15 א. בוקר
10:00-11:00 מפגש על מדיטציה (הסברים, לימוד הטכניקה, הרצאות בהתאם לתוכנית הקורס)
12:00 מדיטציית צהריים (אושו דיסקורס)
13:00 א. צהריים
17:00-18:00 מפגש קבוצה – על אושו, על המדיטציה, דיסקורס
18:15 מדיטציית ערב (מדיטציה אקטיבית בהנחייתכם)
19:30 א.ערב
21:00 מפגש לילה

חלק שלישי 23-25.8.12: מחנה מדיטציות אושו אינטינסיב בהנחיית מסיימי הקורס ניתן להגיע רק לתרגול בסופשבוע
סופשבוע בו יעבירו משתתפי הקורס מדיטציות  לקבוצה ולמשתתפים נוספים שמגיעים , במהלך הסופשבוע  יתרגלו משתתפי הקורס עמידה והנחייה מול קבוצות, יקבלו פידביקים ומשובים בתמיכת שרדהה מוביל הקורס.
בסיום עשרת ימי הקורס יקבלו המשתתפים תעודת הסמכה ואת הידע החשוב להעביר את המדיטציות האקטיביות של אושו והמסר של עבודת מודעות והתבוננות פנימית.
בוגרי הקורס הקודמים היום משולבים בהנחיית מדיטציות בפסטיבלים כגון : זורבה הבודהה וחלקם פתחו קבוצות תרגול למדיטציה המסייעות לאחרים וגם לעצמם להתפתח בדרך המודעות והמדיטציה

מנחה הקורס שרדהה 

מנחה מדיטציות אקטיביות , מנחה  קבוצות  ומטפל בנשימה ביו אנרגטית ,  בעל ניסיון של 7 שנים.
בעל תואר ראשון במדעי החברה  והשתלם בהנחיית קבוצות באוניברסיטת בר אילן.
ממקימי אשראם במדבר , מנחה את תוכנית הוואפ במקום ואחד ממנהלי אשראם במדבר בארבע שנים האחרונות.

עלויות הקורס ( המחיר כולל כלכלה  מלאה )
קורס +לינה בקמפנינג מסודר עם מקלחות ושירותים :2,100 ₪ 
קורס + לינה בחדר דומטרי ממוזג ( 7 אנשים בחדר ) : 2,550 ₪
***ניתן לשדרג  לחדרים פרטיים  וזוגיים בתוספת מחיר ***
פרטים נוספים והרשמה :
052-5999757052-4483242 
מידע נוסף על המורה הרוחני אושו 

פרטים יח"צ
לילה בן הרוש  052-6788827  | lilabh7@gmail.com

אין תגובות:

פרסום תגובה

תודה על תגובתך :-)