יום שני, 11 בדצמבר 2017

האם איבדתי את היצרתיות שלי ?
ישבתי שעה מול הקנבס בוהה בו, הוא בוהה בי,  בסופו של דבר הלכתי להכין קפה עישנתי חצי סיגריה וחזרתי שוב לבד הקנבס.
ביני לבין עצמי חלחלה שוב החרדה הכול כך מוכרת, זהו "איבדתי את זה" אולי אני פשוט כבר לא יכולה לצייר , היה ונגמר, בכל זאת המשכתי לבהות בקנבס ואיזה בליל של קווים התחיל להצטייר שם אבל זה היה רחוק ממני ציירתי רק בשביל לצייר משהו על הקנבס הזה נמאס לי לראות אותו לבן...

בכל כמה שנים זה קורה אני "מאבדת" את היצירתיות שלי מרגישה שזהו היא הלכה לבלי לשוב ויחד איתה מתעוררת חרדה, לפעמים עולה בי המחשבה שככל שאני מתרחקת מהילדות ככה אני מתרחקת מהיצירתיות, ,כל החיים ציירתי, כתבתי זה הזמן איכות הכי טוב שיש לי עם עצמי.  
המוח שלנו לפעמים עם הגיל פשוט מתחיל להתקבע , ויצירתיות בעיקר קשורה לגמישות המחשבה לפני הכול.
, יצירתיות היא אחד הדברים הכי חשובים שיש לנו כבני אדם , האם יצירתיות נשארת איתנו גם שאנחנו כבר מבוגרים יותר? גם שהחלומות שלנו מתרסקים ? גם שאנחנו כבר ממש רחוקים מהילדות ? גם שכבר ספגנו אכזבה אחת או שתיים.

יצירתיות היא חשיבה מחוץ לקופסא, באמנות ,בעסקים בכל מקום ככל שיצירתיות שלנו גבוה יותר ככה ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר בעשייה שלנו.
תסתכלו על ילדים ותבינו את כל הסיפור, ילד יכול לחשוב על מספר דרכים להשתמש למשל במטריה ככה תוך כדי משחק בלי יותר מדי ממאמץ, תביאו למבוגר את אותה מטריה והוא ייתקע ואולי ימצא
שימוש אחד או שניים לאותו מטריה.
אז אולי שאלתי את עצמי לא מעט יצירתיות היא משהו שנולדים איתו בתור ילדים ולאט , לאט ככל שעוברות השנים דפוס המחשבה שלנו מתקבע והיצירתיות נפסקת ?
 אז זהו שלא !
 לפני שבע שנים בערך נחשפתי לראשונה לספרה של ג'וליה קמרון דרך האמן , זה היה זמן שבו הייתי באחד מהתקפי החרדה ההזויים האלו ששוב פעם איבדתי את זה

שכנראה לא אחזור לצייר, לכתוב או לעשות דברים כמו שאני אוהבת בצורה קצת שונה , טיפה אחרת , הייתי במקום שאין מה להפסיד והתחלתי לקרוא .
הטכניקות ת'כלס מאוד פשוטות וגם כיפיות
 טכניקת היד השמאלית , כתיבת בוקר , "בילוי אמן " ועוד טכניקות שאיכשהו יחד אמורות לעבוד , מקריאת הספר בלבד לא עבד לי !
 הרגשתי שאני צריכה יותר והנה זה היה ממש לידי ,חברה שהכרתי מעיתון "חיים אחרים " לקחה את הפורמט הזה של דרך האמן ושיכללה אותו לסדנא שלוקחת את כל הטכניקות האלו צעד קדימה .

זה אותן טכניקות אך בקבוצה יש כוח חזק יותר מאשר כל אחד לעצמו 15 מפגשים שלא רציתי שייגמרו פתחו לי פתח חדש ליצירתיות לא רק באמנות אלא בכל תחומי החיים , אחרי הסדנא קרו לי ממש ניסים הסינכרוניות עם היקום הייתה מושלמת !

סוף ,סוף העזתי והוצאתי ציורים שלי לעולם , החוצה והם לא היו סגורים עוד בחדר לעיני בלבד , אפילו הצגתי בכמה תערוכות כאן בארץ , הכתיבה שלי נסקה , והייתי פשוט מלאה בהשראה .
את הטכניקות שלמדתי שם אני לוקחת איתי לכל מקום ואין  לי שום הסבר הגיוני לאיך הן עובדות אך הן פשוטות עובדות ויוצרות שינוי ממשי בחיים.

 מי שרוצה בוסט של אנרגיה והתחדשות הגברת היצירתיות בכל תחום בחיים וגם שיפור ניכר במערכות היחסים התהליך הזה של דרך האמן פשוט סולל את הדרך לשם ובכייף והנאה גדולה.
אין תגובות:

פרסום תגובה

תודה על תגובתך :-)